Tuesday, 10 November 2009

Tüdrukute müümisest

Bamako, Mali. Meil on juba mitmendat päeva müüa Suusi ja Kotilda. Päris palju on käinud kiibitsejaid, kohalikest vaestest pättidest, kes saavad elus esimest korda grand motole nii lähedal seista, kuni ameerika protestantlike misjonärideni. Ajaga on muidugi selgunud, et nad on siin ikka jube viletsad ja vaesed kõik ja eriti motikatest midagi ei jaga. Olgugi et linna vahel on paar miljonit hiina võrri üsna kindlasti. Uus Meremaa mees hakkas midagi viisade pärast muretsema ja siis lõi põnnama.

Oleme saanud linna peal kõvasti ringi gaasitada. Rataste reklaamimiseks ainult väga agressiivselt. Kiivrid on siin loomulikult ainult tittedele. Ja võibolla ka nendele kellel on 35° kuumuses peal veidi jahe. Täna kohtasime kesklinnas ka päise päeva ajal isa ja poega suvalisel kesklinna asfalteeritud(!) tänaval rahumeeli norskamas. Kaugelt paistis et on laibad, muidu poleks võibolla lähemalt vaatama läinudki.Obama maania on siin ka üsna suur - paljudel on tema nimi kirjutatud särgi peale. Vähetõenäoline, aga võimalik, et see on muuhulgas ka nende mustade poiste jalgpallurinimi. Siin sigaretimüüja pakkumas Obama mängukaarte. Sisse ei saanud vaadata, aga vist olid nagu vanasti Turbo nätsude autokaardid - et Obama ovaalsaalis trumpab üle Obama kossu mängimas, jne.Vahepeal sain kelleltki ka soovituse ja GPS koordinaadid ühe kohaliku prantsuse tüübi kohta, kelle juures saaks pikema-ajaliselt parkida, et siis võibolla hiljem ise tulla edasi sõitma või pakkuda seda võimalust kellegile teisele. Käisime tüüpi eile otsimas, aga GPS juhatas meid linna servas asuva kondoomivabriku hoovi. Jean-Bakir'i seal keegi ei tundnud.

Siin  on aga pilt linna ainsast pesupoest (spetsiaalselt prouale) ja parajasti läks üks mersuga mees sinna sisse, paludes meil mitte pildistada. Me ise sees ei käinud.Pangas oli täna väga lõbus kui ma üritasin vahetada naelsterlingeid kohalikuks rahaks. Nad muidu peale EURi ja USDi midagi ei tunnista, aga ma sain Bank of Africa's jutule umbes 195cm pika kõrendiga. Mees tõi paberilehe kurssidega ja ma siis kirtsutasin alguses nina 10% GBP spread'i peale. Tuju läks oluliselt paremaks, kui mees ostis mult lõpuks naelad müügihinnaga, ehk et võttis vale hinna ja ma oleks võinud ilmselt tund hiljem tagasi tulles saada 10% kasumit kohaliku raha jälle naeladeks vahetades. Eriti nupukusega ei hiilga.

Jukal on viimased paar päeva Panicum Malaricum, aga ta palus sellest mitte lähemalt kirjutada, enne kui on saanud tõestuse minu teooria, et ei tasu lihtsalt jäätist süüa, võib külmetada.

Précis: Selling the bikes in Bamako, local overwhelming poordom is not helping. Visited the local condom factory while following an incorrect GPS waypoint. Obama is still the man and they do have a lingerie shop.