Wednesday, 21 October 2009

Vihmane tigula

Demnate, Maroko. Maanteede ristumislinn umbes 100 km Marrakechist idas. Need preerialinnad hakkavad juba päris hubaseks muutuma. Täna meenutas selle linna vanem Medina osa isegi natuke Tallinnat, ... nii 1780ndatel, sans kilekotid. Väikesed keerutavad tänavad, paar üksikut laternat, läga tänavatel ja vaesus. Linnamüüri äärest oli leida ka kohalik Laboratooriumi tänav. Täna olime vihmavarjus ühes veel väiksemate teede ristmiklinnas, kus kolm selli tänaval täiesti avalikult kilekottidest liimi nuusutasid ja seepeale palju tsirkust tegid, millest kahjuks ülesvõtteid ei söendanud veel jäädvustada.

Panime täna veidi nõrka ja võtsime siit Demnantest hotelli. Maksime ilmselt üle kuna siin on ainult kaks võõrastemaja ja mõlemast tuli hinnapakkumine 8EUR, tõenäoliselt turisti hind. Kui ma küsisin riidepuud, siis abivalmis mänedzher pakkus tuba vahetada, sest naabertoas oli seina löödud ilus roostes nael. Juuresolev pilt on meie toaoksest seespoolt.Tänasel muidu vihmasel hommikul avanes telgi uksest selline hämmastav pilt: mõtlesin, et Juka on täiesti lolliks läinud ja hakanud Allahi poole kummardama. Pärast selgus, et ta siiski oli seda kohalikku lumemarjapõõsast pildistamas. Lumemarjadeks olid tegelikult hoopis valged teod, keda oli seal miljoneid. Telkimisplatsi leidsime jällegi peaaegu kesköö paiku ning taskulambivalgel oli seal mitmeid huvitavaid uuristusi maapinnas. Juka arvas, et ta eelistab kägistajamadusid nõelavatele. Berberid joonistavad võõras kohas ööbima jäädes aseme kõrvale ussijälje. Pidavat eemale hoidma.Kui homme nii ropult ei saja, siis proovime jõuda üle Atlase mäestiku Ourzazate'i. See võibki jääda meie viimaseks arvestatavaks linnaks enne Mauritaania pealinna, kui me mööda vanu Dakari ralli jälgi sealt otse läbi eelkõrbe Saharawide pealinna Smarasse suundume. Teise valikuna on minna mööda mereäärt ja hüpata Tarfayas sisse vanade sõprade poole, kes meid 6 aastat tagasi toidu ja öömajaga kostitasid ning kq lahkelt oma vanemat õde abiellumiseks pakkusid.

Précis: The above is the inside of our door at a guesthouse in the prairie town we stopped for the night. It was raining all day.